Alonisoss

Øya Alonissos i Hellas ligger i øygruppa Sporadene. Man flyr til Skiathos og derfra går det videre med båt gjerne via Skopelos til Alonissos. 

En fantastisk strand

Alonisoss gamle by.

Jeg har vært utallige ganger på Skiathos, men for noen år siden siden oppdaget jeg Alonissos.  Alonissos er for de som vil ha ro i sjelen, en fredfull ferie uten stress og mas. En ferie med strender som en nesten kan ha alene. De er riktignok ikke like bra som på Skiathos, men det er færre folk, det kan være meget bra når en skal ha ferie. 

Små vakre bukter langs kysten

Jeg har vært mye i Hellas, og alltid ser jeg etter delfiner. De gangene jeg har sett de har vært på ferie i Sporandene.

Delfiner

Kanskje en av grunnene er at de har et fredet området ved Alonissos. Det er Hellas sin eneste hav- og sjøpark, Marinpark og åpnet i 1992.

Hellas.no sier om Alonissos.

Vakkert

Dette innlegget ble publisert i Ferie og fritid, Turer. Bokmerk permalenken.

1 svar til Alonisoss

  1. Tilbaketråkk: Delfiner på Samos | Anniken Røils blogg

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s